Naturalne kosmetyki, ekologiczne, wytwarzane w małych manufakturach.

Jak dbać o włosy na wiosnę wg Tapani?

Kalendarzowa wiosna już za oknem. Mimo, iż kwiecień to miesiąc przeplatającej się wzrostów i spadków temperatury na dworze. Zgodnie z polskim przysłowiem „Kwiecień plecień bo przeplata, trochę zimy, trochę lata”. Nie mniej jednak, mrozów dużych już nie będzie i bliżej nam do lata, niż do zimy 😊I to jest dobra wiadomość, bo kwiecień to idealny czas, aby zadbać o nasze włosy tak, aby wyglądały pięknie i zdrowo, kiedy zupełnie zdejmiemy czapki z głów. A wiadomo, że zadbane i zdrowe włosy wpływają na nasze samopoczucie, dając nam większą pewność siebie.

(więcej…)

Piękne ciało na wiosnę wg Tapani

Wiosna, wiosna! Ach to Ty! Czekamy z utęsknieniem na pierwsze promienie wiosennego słońca, aby w końcu zdjąć ciężkie kurtki, czapki szaliki, buty zimowe. Wystawić twarz do słońca. Poczuć wiatr we włosach. Ubrać zwiewną sukienkę, lekką kurkę, tuszem podkreślić rzęsy i ruszyć w świat chłonąc wiosnę. I jak tu przygotować ciało na wiosenne odkrycie.? Oto kilka naszych sprawdzonych sposób.

(więcej…)

Jak pielęgnować skórę ciała zimą?

Masz wysuszoną skórę ciała? Jest matowa, swędząca, a nawet się łuszczy. Wygląda niezdrowo i szaro? Tak, nasza skóra ciała nie lubi mrozu, ani wiatru. Nie lubi również, kiedy przebywamy w mocno ogrzewanych pomieszczeniu, nie lubi również twardej wody, nie lubi ciasnych ubrań. Ale możemy spróbować temu zaradzić i wspomóc naszą skórę w tych trudnych warunkach. A ona odwdzięczy się nam pięknym, zdrowym wyglądem.

(więcej…)

Jak pielęgnować usta?

Usta mają bardziej czerwone zabarwienie niż pozostałe części ciała to efekt prześwitywania naczyń krwionośnych, które pokrywa cienka warstwa naskórka. Jest ona pozbawiona zewnętrznej warstwy ochronnej, zwanej warstwą rogową. W skórze ust nie ma gruczołów łojowych, które tworzą cienką warstwę lipidową, zapobiegającą utracie wilgoci jak w innych częściach ciała. Dlatego też nasze usta bardzo często są narażone na podrażnienia, pęknięcia, suchość.

(więcej…)

Co to jest olej z opuncji figowej? I jak go używać?

Opuncja figowa była rośliną świętą dla Azteków. W połowie drugiego tysiąclecia do Europy przywiózł je Krzysztof Kolumb i od tej pory także w Europie zaczęto doceniać jej właściwości. Z tego olbrzymiego kaktusa pozyskuje się drobne nasiona, z których tłoczy się drogocenny olej. Drogocenny dosłownie i w przenośni – jest najdroższym olejem na świecie. Wyprodukowanie litra produktu wymaga zebrania pół tony (ponad miliona sztuk!) nasion. Mimo tego olej z opuncji figowej zyskał tysiące zwolenników na całym świecie, określany mianem ‘botoksu w butelce’.

(więcej…)

Jak wygląda naturalna pielęgnacja wg Tapani?

Każda kobieta chce wyglądać młodo, pięknie i zdrowo. Naszym zdaniem, każda kobieta jest piękna, bo każda kobieta jest inna. Piękno kryje się w naszych oczach, bo one odzwierciedlają nasze wnętrze. A ponieważ organizm ludzki to potężna maszyna, wszelkich narządów ze sobą powiązanych i wzajemnie się przenikających się, to naturalna pielęgnacja według naszego przepisu nie polega tylko na dbaniu o ciało. Lubimy patrzeć na człowieka HOLISTYCZNIE! Dlatego zachęcamy Was do tego, byście spojrzeli na siebie uważniej i w pełni o siebie zadbali. W pełni, czyli jak?

(więcej…)

Dlaczego warto szczotkować ciało?

Szczotkowanie ciała to naturalny masaż ciała za pomocą szczotki do masowania ciała i oczyszczanie ciała w jednym. To swego rodzaju naturalny peeling oczyszczający skórę. Zabieg ten staje się, co raz bardziej popularny gdyż jest prostszy niż przygotowanie domowych peelingów na bazie cukru, kawy bądź soli. Szczotkowanie ciała przyspiesza samooczyszczanie organizmu przez stymulację krążenia limfy i krwi oraz poprzez peeling, który odblokowuje pory. Szczotkowanie ujędrnia skórę  i likwiduje opuchlizny. Wyróżniamy szczotkowanie ciała na mokro i na sucho. Obydwa zabiegi możesz wykonać samodzielnie w domowym SPA. A Twoja skóra odwdzięczy Ci się zdrowym wyglądem.

(więcej…)