Cosmetics, Naturalne składniki, Porady Tapani

Dezodoranty naturalne – jak działają?

Lato w pełni! Gorąco! Pocisz się?

Pocenie się to fizjologiczna sprawa, potrzebna, aby organizm poprawnie funkcjonował. Reguluje temperaturę ciała, odprowadza zbędne substancje (m.in. aminokwasy, chlorki wapnia, mocznik, sód, potas) oraz toksyny. Ale bywa również nieprzyjemne, a zwłaszcza nieprzyjemny zapach.

W odpowiedzi na potrzebę radzenia sobie z poceniem się, przygotowałam dla Was zestawienie naturalnych dezodorantów dostępnych w Tapani. Te dezodoranty nie blokują pocenia się, ale niwelują przykry zapach, wchłaniają nadmiar potu, działają łagodząco oraz pozostawiają uczucie świeżości. Szczegóły poniżej.

  1. Jak działa naturalny dezodorant?

Naturalny deo nie blokuje wydzielania potu gdyż nie jest antyperspirantem. Natomiast niweluje nieprzyjemny zapach. Nie zatyka porów skóry tylko reguluje wydzielanie potu i wchłania jego nadmiar. Działa bakteriobójczo, ale również łagodząco i co najważniejsze pozostawia uczucie świeżości.

Skóra potrzebuje trochę czasu, aby przestawić się na nową pielęgnację i możesz mieć na początku stosowania naturalnych deo, wrażenie, że kosmetyk nie działa (zwłaszcza teraz, kiedy są upały). Nie zniechęcaj się jednak i daj sobie i swojej skórze trochę czasu na adaptację do nowej pielęgnacji.
Druga ważna kwestia – jeśli pierwszy raz zaczynasz przygodę z naturalnym deo. Zrób najpierw próbę testową, aby sprawdzić, jak Twoja skóra reaguje na wybrany kosmetyk.

2.  Jakie naturalne deo dostępne w butiku?

W ofercie butiku mamy kilka typów naturalnych deo.

Najbardziej praktyczna w użycia forma deo dostępna w naszym butiku to butelka z kulką (roller) o konsystencji płynno-żelowej. Te dezodoranty oferuje MydłoStacja.

Druga forma to deo w kremie zamknięty w słoiku. Przygotowane na bazie (w zależności od receptury i manufaktury):

-oleju kokosowego

– masła shea

– olejków eterycznych

– sody oczyszczonej lub wodorotlenek magnezu (dla osób o bardzo wrażliwej skórze gdyż soda może podrażniać)

– ziemi okrzemkowej itp

I mamy sporo wyboru:

3. Ałun – naturalny czy nie?

Ałun Potasowy– w postaci kryształu. Wzbudza wiele skrajnych emocji gdyż zawiera w sobie aluminium . Jest wiele opinii i postaw wobec ałunu wiele publikacji (pozostawiam to Waszej ocenie). Ałun to minerał (sól glinowo-potasowa) występująca w naturze. Znany od wieków, używany już w czasach starożytnych, Wykazuje działanie antybakteryjne, ściągające, zmniejszające potliwość. Jest bardzo wydajny – kryształ starcza na wiele miesięcy.Dodatkowo ma działanie hamujące krwawienie.Dawniej był używany przez mężczyzn w przypadku skaleczenia skóry podczas golenia się żyletką bądź brzytwą.Przed użyciem należy zwilżyć kryształ.

Wszystkie dezodoranty naturalne, dostępne w butiku znajdziesz zobacz tu

Jeśli nie wiesz jaki dezodorant będzie dla Ciebie najlepszy, zapraszamy do kontaktu z nami. A my dobierzemy kosmetyki dopasowane do potrzeb Twojej skóry i włosów.

Staramy się bardzo, aby wszystkie dostępne u nas produkty były proste i funkcjonalne o bogatych, naturalnych składach. Bez ulepszaczy, spieniaczy i zbytecznych, chemicznych dodatków. Zależy nam, aby kosmetyk i użyte do jego produkcji surowce były pochodzenia ekologicznego, najlepiej z certyfikatem eko/bio. Zapakowane w opakowania jak najbardziej ekologiczne, przyjazne środowisku w myśli zasady zero waste. Dlatego poszukujemy takich manufaktur, w których  kosmetyki produkowane, z ogromną pasją i dbałością o szczegóły. Wszystkie kosmetyki i akcesoria kosmetyczne, testujemy na własnej skórze zanim wprowadzimy je do sprzedaży.  Naturalnie dla Ciebie!

 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *