Cosmetics, Naturalne składniki

Na co trzeba zwrócić uwagę kupując olej roślinny do pielęgnacji ciała/twarzy/włosów?

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest bardzo dużo różnych olejów kosmetycznych. Można pogubić się w gąszczu propozycji i nie zawsze trafić na kosmetyk, który potrzebujemy. Oto nasze podpowiedzi na co zwracać uwagę kupując roślinny olej kosmetyczny do pielęgnacji ciała/ twarzy/ włosów.

Na początek zastanów się jakiego oleju potrzebujesz? Jaką ma pełnić funkcję? Czy będzie używany tylko do twarzy? Czy również do ciała, a może nawet włosów?

Kupując olej należy zwrócić uwagę na nazwę zamieszczoną na opakowaniu. Olej roślinny a olejek to dwa zupełnie różne produkty. Nazwa olej jest zarezerwowana dla olejów roślinnych np. olej z opuncji figowej albo olej arganowy. Natomiast olejek to nazwa zarezerwowana dla olejków eterycznych np. olejek z drzewa herbacianego, olejek sosnowy. Pod nazwą olejek kosmetyczny kryje się mieszanina różnych olejów roślinnych i innych składników.

Czytamy uważnie etykietę na opakowaniu oleju. Na etykiecie powinny widnieć takie informacje jak:

  • czy olej jest nierafinowany
  • tłoczony na zimno
  • oznaczony termin przydatności do użycia po otwarciu butelki – najczęściej to jest 3 miesiące.

Olej roślinny powinien być zapakowany w buteleczkę/słoiczek z ciemnego szkła gdyż chroni ono przed promieniami słonecznymi i jełczeniem oleju. Dobrze, aby przy olejach płynnych butelka zawierała dozownik, co ułatwia aplikację.

W butiku Tapani mamy dostępne  oleje z dwóch manufaktur: Manufaktura Natura oraz Your Natural Side

Jeśli nie wiesz jaki olej pielęgnacyjny będzie dla Ciebie najlepszy zapraszamy do kontaktu z nami. A my dobierzemy kosmetyki dopasowane do potrzeb Twojej skóry.

Staramy się bardzo, aby wszystkie dostępne u nas produkty były proste i funkcjonalne o bogatych, naturalnych składach. Bez ulepszaczy, spieniaczy i zbytecznych, chemicznych dodatków. Zależy nam, aby kosmetyk i użyte do jego produkcji surowce były pochodzenia ekologicznego, najlepiej z certyfikatem eko/bio. Zapakowane w opakowania jak najbardziej ekologiczne, przyjazne środowisku w myśli zasady zero waste. Dlatego poszukujemy takich manufaktur, w których  kosmetyki produkowane, z ogromną pasją i dbałością o szczegóły. Wszystkie kosmetyki i akcesoria kosmetyczne, testujemy na własnej skórze zanim wprowadzimy je do sprzedaży.  Naturalnie dla Ciebie!

 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *