Cosmetics, Naturalne składniki

Jaki olej kosmetyczny wybrać i do jakich włosów?

Oleje pielęgnacyjne roślinne stały się częścią naturalnej pielęgnacji. Stosowane same bezpośrednio na skórę twarzy, ciała lub włosów przyczyniają się do pięknego, zdrowego wyglądu. Zakładając oczywiście, że są odpowiednio dobrane. Jakie oleje i do jakich włosów? Oto nasze rekomendacje:

Na początek, krótkie przypomnienie co to jest olej kosmetyczny i jaką pełni funkcję w pielęgnacji?

Najważniejszą rolą olejów kosmetycznych jest ochrona włosów przed utratą wody poprzez stworzenie ochronnej, okluzyjnej warstwy.  Są dostawcą składników aktywnych: makro i mikro elementów, witamin, minerałów (pisałam o tym w poście o olejach do pielęgnacji twarzy). Zobacz https://tapani.com.pl/blog/jaki-olej-kosmetyczny-wybrac-i-do-jakiej-cery/

Olejowanie włosów to jedna z najstarszych metod pielęgnacji stosowana przez kobiety na Bliskim Wschodzie. Polega na aplikacji oleju włosy. Ten zabieg świetnie nawilży, odżywi i wzmocni włosy.

Włosy różnią się od siebie porowatością. I to właśnie pod kątem porowatości włosa dobieramy oleje pielęgnacyjne. Wyróżniamy 3 podstawowe typy porowatości włosów:

1. Włosy Niskoporowate czyli włosy proste, ich łuski ściśle do siebie przylegają, co sprawia, że są gładkie i lśniące. Wyglądają zdrowo. Są elastyczne i nie plączą się. Mają tendencję do tracenia objętości, mogą się przetłuszczać i bywają trudne w stylizacji. Takie włosy potrzebują uniesienia przy nasadzie, aby nadać im objętości oraz zabiegi pielęgnacyjne, mające za zadanie utrzymanie włosów w dobrej kondycji.

Do tego typu włosów polecamy :

2. Włosy Średnioporowate to najczęściej występujący typ włosów tzw „normalne” określane jako zdrowe choć ich łuski nie przylegają sztywno do włosa. Bywa, że mają lekko spuszone, suche końcówki, które mogą się rozdwajać. Mają skłonność do wypadania lub plątania się. Takie włosy potrzebują właściwej pielęgnacji, a przede wszystkim nawilżenia oraz ochrony przed czynnikami zewnętrznymi zwłaszcza końców włosów.

Do tego typu włosów polecamy:

3. Włosy Wysokoporowate charakteryzują się odstającymi łuskami, są suche, matowe i sztywne. Brakuje im nawilżenia. Mogą być zniszczone. Plączą się. Często to włosy kręcone. Takie włosy potrzebują dużej dawki nawilżenia i odżywienia z zewnątrz.

Do tego typu włosów polecamy:

Oleje można stosować na kilka sposobów:

1. Olejowanie na mokro – nakładamy olej na zmoczone, odciśnięte włosy z ciepłej wody. Trzymamy olej na włosach 1-3 godzin, najlepiej z ręcznikiem na głowie. Następnie myjemy głowę.

2. Olejowanie na sucho– nakładamy partiami olej na suche włosy, przed umyciem. Najlepiej wmasowując go w skórę. Pozostawiamy do umycia, najlepiej na całą noc .

3. OOMO czyli olejowanie odżywka mycie odżywka. Na olejowane włosy nakładamy odżywkę trzymamy na włosach zgodnie z instrukcją od producenta, następnie myjemy włosy i znów aplikujemy odżywkę.

Uwaga! Nie ma jednej odpowiedzi jaki olej będzie najlepszy. Metodą prób i błędów szukamy najlepszego oleju dla włosów. Można też łączyć różne oleje .Ważne, aby sięgać po sprawdzone nierozcieńczane oleje z dobrej manufaktury. Butik Tapani współpracuje z Manufaktura Natura i Your Natural Side

Jeśli nie wiesz jaki olej pielęgnacyjny będzie dla Ciebie najlepszy albo nie wiesz jaki masz rodzaj włosów zapraszamy do kontaktu z nami. A my dobierzemy kosmetyki dopasowane do potrzeb Twojej skóry i włosów.

Staramy się bardzo, aby wszystkie dostępne u nas produkty były proste i funkcjonalne o bogatych, naturalnych składach. Bez ulepszaczy, spieniaczy i zbytecznych, chemicznych dodatków. Zależy nam, aby kosmetyk i użyte do jego produkcji surowce były pochodzenia ekologicznego, najlepiej z certyfikatem eko/bio. Zapakowane w opakowania jak najbardziej ekologiczne, przyjazne środowisku w myśli zasady zero waste. Dlatego poszukujemy takich manufaktur, w których  kosmetyki produkowane, z ogromną pasją i dbałością o szczegóły. Wszystkie kosmetyki i akcesoria kosmetyczne, testujemy na własnej skórze zanim wprowadzimy je do sprzedaży.  Naturalnie dla Ciebie!

 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *