Cosmetics, Naturalne składniki, Porady Tapani

Ochrona przed działaniem słońca – jakie kosmetyki wybrać?

Pielęgnacja powinna być dostosowana nie tylko do rodzaju cery, ale także do panujących aktualnie warunków pogodowych. Innych kosmetyków należy używać zimą, a innych latem. Szczególnie latem warto nieco zmodyfikować swoją rutynę pielęgnacyjną i uzupełnić ją o produkty z filtrem UV.

Pielęgnacja powinna być dostosowana nie tylko do rodzaju cery, ale także do panujących aktualnie warunków pogodowych. Innych kosmetyków należy używać zimą, a innych latem. Szczególnie latem warto nieco zmodyfikować swoją rutynę pielęgnacyjną i uzupełnić ją o produkty z filtrem UV. Ochrona przed słońcem jest kluczowa dla stanu cery, zarówno doraźnie, jak i w przyszłości. Nadmierna ekspozycja skóry na promienie UV może powodować oparzenia i podrażnienia, a w efekcie szybsze starzenie. W niektórych przypadkach może powodować także poważne choroby.

1.  Ochrona słoneczna – jakie kosmetyki wybrać?

W gorące dni należy zapewnić skórze przede wszystkim odpowiednie nawilżenie, dlatego wybierane kosmetyki powinny zawierać ekstrakty roślinne, kolagen itp. Ponadto skórę należy ochronić przed słońcem, a konkretnie promieniowaniem UV i UVB. Dlatego każdego dnia najlepiej zacząć od nałożenia pod makijaż kremu z filtrem. Ważne jest, aby zabezpieczać nie tylko twarz, ale także szyję, dłonie i resztę ciała.

Dłonie należy kremować szczególnie często, bo kosmetyki szybko ścierają się w ciągu dnia. Radzimy aplikować produkt z ochronnym filtrem UV każdorazowo po myciu rąk, a także po kąpieli w jeziorze lub basenie. Najlepiej aplikować kosmetyk na ciało co kilka godzin, gdyż kremy z filtrem ścierają się także pod wpływem potu.

Na rynku są dostępne różne produkty z filtrem UV, w tym mineralny, wodoodporny krem SPF 50 UVB/UVA. Kosmetyk ten nie pozostawia efektu białej skóry i szybko się go rozprowadza. Można go aplikować zarówno na twarz, jak i na resztę ciała.

3. Ochrona skóry – opalanie bez słońca

Kobiety, które wolą unikać długiej ekspozycji na słońce i nie chcą ryzykować swoim zdrowiem oraz stanem skóry, mogą wypróbować inne sposoby na opaleniznę. Efekt przyciemnionej skóry można uzyskać stosując kosmetyki koloryzujące. W ofercie TaPani dostępne są naturalne produkty brązujące, w tym:

Kosmetyki te nadają naturalny odcień opalenizny. Efekt przyciemnienia pojawia się po kilku godzinach od aplikacji produktów. Radzimy, aby nakładać je na dobrze przygotowaną skórę, dzięki czemu będą rozprowadzały się wygodnie i równomiernie. Dzień wcześniej dobrze jest zrobić peeling ciała i pamiętać o nawilżeniu balsamem, mleczkiem lub olejkiem.

 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *