Porady Tapani

Od czego zacząć naturalną pielęgnację?

Dobre pytanie prawda? W mojej pracy spotykam się często z wyżej wspomnianą sytuacją. Kiedy klienci chcą przejść na naturalną pielęgnację, ale nie bardzo wiedzą od czego zacząć.

A sprawa nie wydaje się zbyt skomplikowana. Wystarczy tylko trochę cierpliwości, uważności i odrobinę ciekawości.

Poznaj 7 kroków do naturalnej pielęgnacji wg Tapani.1. Nie wszystko na raz, gdyż nie będzie wiadomo, co działa, a co nie działa.

Zbyt dużo zmian w pielęgnacji na początku jest nie wskazane, bo powoduje, że skóra może się uwrażliwić na jakiś składnik i odpowiedzieć zaczerwienienie, albo nawet opuchlizną. Lepiej więc podchodzić do tematu ostrożnie i metodą małych kroczków.

2. Zaczynamy stopniowo.

Na początek od zmiany kosmetyków do oczyszczania twarzy, gdyż są to kosmetyki zmywalne, które przez chwilę mają kontakt ze skórą. Więc nawet jeśli będzie w nich jakiś składnik, na który skóra zareaguje alergicznie, to szybko go zmywamy. A przecież dobrze oczyszczona skóra twarzy to podstawa dalszej pielęgnacji. Tak więc wybierz kosmetyk do demakijażu i mycia twarzy dostosowany do potrzeb Twojej skóry.

3. Obserwuj swoją skórę.

Zauważ jak się zachowuje po wprowadzeniu nowego kosmetyku. Czy nie jest zaczerwieniona, ściągnięta, wysuszona. Możesz poprosić o tester albo o próbki i wykonać próbę uczuleniową.

4. Wprowadzaj powoli kolejne kosmetyki.

Jeżeli nic się nie dzieje, możesz zacząć wprowadzać kremy do twarzy/serum – kosmetyki pielęgnacyjne. Następnie do włosów i ciała. I w międzyczasie kosmetyki do makijażu. Zachowaj odstęp czasowy między kolejnymi kosmetykami min. 7-10 dni.

5. Daj czas Twojej skórze.

Skóra potrzebuje trochę czasu, aby się przestawić i przyzwyczaić do nowej pielęgnacji. Celem naturalnej pielęgnacji jest przecież wspomaganie i wspieranie podstawowych funkcji naszej skóry. A to wszystko wymaga czasu i naszego zaangażowania.

6. Nie zniechęcaj się 🙂

Dobre nastawienie to podstawa. Przejście na naturalną pielęgnację wymaga czasu. Po drodze mogą być wzloty i upadki pielęgnacyjne. Ale ważne, że próbujesz i szukasz, pytasz, testujesz, uczysz się czytać składy i obserwujesz Twoją skórę.

7. Jesteśmy z Tobą:

Z wielką przyjemnością wkroczymy z Tobą na ścieżkę naturalnej pielęgnacji i będziemy Ci towarzyszyć w tej przygodzie.

Tak więc:

  • Jeżeli nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z naturalną pielęgnacją
  • Jeżeli gubisz się w gąszczu kosmetyków naturalnych
  • Jeżeli masz pytania dotyczące naturalnej pielęgnacji i kosmetyków

Zapraszamy do kontaktu.

Tel. 513 437 376 lub email tapanibutik@gmail.com

Konsultacja GRATIS przy zakupie kosmetyków w butiku.

Staramy się bardzo, aby wszystkie dostępne u nas produkty były proste i funkcjonalne o bogatych, naturalnych składach. Bez ulepszaczy, spieniaczy i zbytecznych, chemicznych dodatków. Zależy nam, aby kosmetyk i użyte do jego produkcji surowce były pochodzenia ekologicznego, najlepiej z certyfikatem eko/bio. Zapakowane w opakowania jak najbardziej ekologiczne, przyjazne środowisku w myśli zasady zero waste. Dlatego poszukujemy takich manufaktur, w których  kosmetyki produkowane, z ogromną pasją i dbałością o szczegóły. Wszystkie kosmetyki i akcesoria kosmetyczne, testujemy na własnej skórze zanim wprowadzimy je do sprzedaży.  Naturalnie dla Ciebie!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *