Porady Tapani

Jak pielęgnować usta?

Usta mają bardziej czerwone zabarwienie niż pozostałe części ciała to efekt prześwitywania naczyń krwionośnych, które pokrywa cienka warstwa naskórka. Jest ona pozbawiona zewnętrznej warstwy ochronnej, zwanej warstwą rogową. W skórze ust nie ma gruczołów łojowych, które tworzą cienką warstwę lipidową, zapobiegającą utracie wilgoci jak w innych częściach ciała. Dlatego też nasze usta bardzo często są narażone na podrażnienia, pęknięcia, suchość.

Aby usta wyglądały zdrowo, skóra ust powinna być oczyszczona, nawilżona i natłuszczona. Oto pielęgnacja ust w 4 krokach:

  1. Zmywamy z ust makijaż oraz wszelkie zanieczyszczenia, pozostałości po pomadce ochronnej bądź resztki jedzenia. Może to wykonać za pomocą płyny micelarnego lub innego kosmetyku do demakijażu. Oto kosmetyki do demakijażu w Tapani: płyn micelarny Naturativ Zobacz płyn micelarny Naturativ lub płyn micelarny Shy deer Zobacz płyn micelarny Shy deer
  2. Następnie wykonujemy delikatny peeling skóry ust. Uwaga jeśli masz bardzo mocno, popękane, krwawiące usta, pomiń te etap i przejdź do kolejnego. My polecamy delikatny scrub do ust od Manufaktura Natura o cudownym zapachu mandarynki Zobacz scrub do ust
  3. Kiedy usta są już oczyszczone i pozbawione martwego naskórka przechodzimy do nawilżenia i natłuszczenia. I tu sprawdzą się świetnie kosmetyki z masłem she i olejem kokosowym , woskiem pszczelim, które zarówno wnikają w skórę ust, ale również zachowują warstwę ochronną na zewnątrz. Polecamy pomadki w kremie od Lale. Zobacz pomadki do ustWażne, aby nawilżać i natłuszczać skórę regularnie. W okresie zimowym przed każdym wyjściem na zewnątrz. Ważne również, aby nie oblizywać ust, bo wtedy wiatr mróz powodują iż usta jeszcze bardziej są podrażnione. Również latem należy uważać, aby nie wysuszyć skóry ust i chronić ją przed promieniami UV.
  4. Nie zapominajmy o piciu wody, to zrobi dobrze nie tylko naszym ustom, ale całej skórze. Dobrze nawodniony organizm odwdzięczy się zdrowym wyglądem naszej skóry.

Pamiętaj ! Jeżeli problemy ze skórą ust utrzymują się dłużej mimo prawidłowej pielęgnacji np. pękające kąciki ust, pojawiające się stany zapalne, należy się udać na konsultację do lekarza. Ludzki organizm to złożona maszyna i na wygląd naszych ust wpływa wiele czynników między innymi niedobory witamin i minerałów, stres, albo inne czynniki.

Butik Tapani www.tapani.com.pl pomoże Ci wybrać kosmetyki dopasowane do potrzeb Twojej skóry, tak aby podkreślić jej naturalne piękno. Staramy się bardzo, aby wszystkie dostępne u nas produkty były proste i funkcjonalne o bogatych, naturalnych składach. Bez ulepszaczy, spieniaczy i zbytecznych, chemicznych dodatków. Zależy nam, aby kosmetyk i użyte do jego produkcji surowce były pochodzenia ekologicznego, najlepiej z certyfikatem eko/bio. Zapakowane w opakowania jak najbardziej ekologiczne, przyjazne środowisku w myśli zasady zero waste. Dlatego poszukujemy takich manufaktur, w których  kosmetyki produkowane, z ogromną pasją i dbałością o szczegóły. Wszystkie kosmetyki, testujemy na własnej skórze zanim wprowadzimy je do sprzedaży.

Jeżeli nie wiesz od czego zacząć? Jaki kosmetyk wybrać? Zapraszamy do butiku Tapani telefonicznie, emailowo lub osobiście (wszystko w zakładce kontakt)Kontakt Tapani, a my dobierzemy odpowiednie kosmetyki do potrzeb Twojej skóry.

 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *